Atrakcje

Manufaktura to jedno z największych i najbardziej śmiałych przedsięwzięć urbanistycznych w Polsce, gdzie cegły historii łączą się ze szklaną nowoczesnością. Dawna fabryka Izraela Poznańskiego to jedno z największych w Polsce i Europie centrów handlowo, rekreacyjno, rozrywkowych. Znajduje się w Łodzi, pomiędzy ulicą Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i ulicą Karskiego. Kiedyś mieściło się tu jedno z centrów włókienniczych miasta.


Księży Młyn – zespół fabryk włókienniczych (przede wszystkim przędzalni bawełny) i obiektów towarzyszących, budowanych na terenie miasta Łodzi od 1824.

Zespół ów powstał na miejscu dawnej osady młyńskiej, należącej do proboszcza łódzkiego, wzmiankowanej w 1428 i 1521. Działał tam również młyn sołtysi, później zwany wójtowskim, wzniesiony w tym samym czasie, w niewielkiej odległości od plebańskiego, w górnym biegu rzeki Jasień, prawego dopływu Neru. Na mocy postanowienia władz z 21 listopada 1823 młyny Wójtowski, Księży i Lamus przeszły pod zarząd gminy miejskiej z zamysłem wykorzystania ich na cele przemysłowe, zgodnie z zasadami ustalonymi 30 stycznia 1821 przez administrację rządową Królestwa Polskiego.


 

5 km jest do Manufaktury.

6 km do początku ulicy Piotrkowskiej.

3 km do Tesco czynnego 24h.

400 m jest do stacji benzynowej Shella.

Zajazd Arka jest tak blisko, jak hotel Łódź.